Materiály vaní a vaničiek

VANE

Pri výbere vane môže byť jedným z kritérií aj materiál, z ktorej sú vane vyrobené. Medzi tri základné materiály patrí akrylát, liatina a smaltovaná oceľ.

Akrylát

Jeho hlavnou prednosťou je výborná tvarovateľnosť, ktorá umožnila výrobcom veľmi významne rozšíriť ponuku tvarov a originálnych designov van. Ďalšou výhdou je jednoduchá probarvitelnost akrylátu, vďaka čomu je dnes možné nechať si vyrobiť vaňu v takmer akomkoľvek odtieni. V porovnaní so smaltovanými vaňami majú akrylátové vane výrazne lepšie tepelno-izolačné vlastnosti, čo Vám umožní dlhšie si vychutnať pôžitok z teplého kúpeľa. Akrylát navyše umožňuje vďaka svojim vlastnostiam jednoduchú inštaláciu madiel a podhlavníkov, batérií a ďalšieho príslušenstva, pre ktoré je treba do vane navŕtať otvory. Vane z tohto materiálu sa ľahko udržujú v čistote a sú odolné bežným čistiacim prostriedkom. Rovnako ako u smaltovanej ocele sa ale radšej vyhnite čistiacim pieskom.

Smaltovaná liatina

Liatina bola jedným z prvých materiálov používaných na výrobu vaní. Hoci sú dnes vďaka novým technológiám k dispozícii i ďalšie materiály, zachováva si liatina svoje stále miesto u niektorých výrobcov (napr. Roca). Dôvodom sú jej výnimočne dobré tepelno-izolačné vlastnosti - voda po napustení zostáva veľmi dlho teplá. Liatinová vaňa je veľmi pevná, tvarovo stála a má dlhú životnosť. Nevýhodou je pomerne veľká hmotnosť, ktorá môže komplikovať prevoz a inštaláciu vane a tiež obmedzené množstvo tvarov, ktoré možno z liatiny vyrábať.

Smaltovaná oceľ

Nahradenie liatiny smaltovanou oceľou umožnilo znížiť hmotnosť vyrábaných van a rozšíriť ponuku ich tvarov. U tohto materiálu je veľmi dôležitá hrúbka - obvykle sú vane vyrábané s hrúbkou 2 mm, môžeme ale tiež naraziť na luxusné vane až z 3,5 mm hrubej ocele (všetky vane značky Kaldewei) - také vane sú potom samonosné, veľmi pevné a výnimočne odolné proti poškriabaniu. Pre čistenie smaltu je vhodné používať tekuté čistiace prostriedky, piesky radšej vynechajte, aby si Vaše vaňa zachovala svoj dokonalý lesk.

QUARYL

Jedná sa o unikátny konštrukčný sanitárny materiál vyvinutý firmou Villeroy & Boch, umožňujúce kvalitatívne vyššie normy v oblasti užívateľského komfortu vybavenia kúpeľní a sanitárnych priestorov všeobecne.

Jeho vynikajúce vlastnosti neboli od roku 2001, kedy bol prvýkrát predstavený, doteraz ničím prekonané. Vďaka technológii liatie do formy, ktorú sa QUARYL spracováva, je ideálne predurčený pre predtým nemysliteľná dizajnové riešenia, ktoré aplikácie klasického akrylátu neumožňovali. Dokonale presné uhly a hrany, rovnako ako hladké tvary, zaoblenia a prechody, sa vďaka technológii QUARYL stali skutočnosťou.

Výrobky z QUARYLu majú rovnakú hrúbku steny vo všetkých miestach a sú samonosné (odpadá teda nutnosť vonkajšej sklolaminátové výstuže aj podporné dosky laminované pod dnom vane u bežných akrylátových výrobkov).

QUARYL kombinuje prednosti materiálov, zo ktorých je zložený - predovšetkým pružnosť akrylu s tvrdosťou a odolnosťou minerálneho kremeňa, ktorý je jednou zo zložiek tohoho kompozitného materiálu. Navyše je Quaryl veľmi príjemný na dotyk, má dlho trvajúcu kvalitu, pracizní prevedení a snádno sa udržiava.

Výsledný kompozit je homogénny, neporézny materiál, s plne prefarbenou vnútornou štruktúrou a vysokým leskom povrchu. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou proti mechanickému namáhaniu, je oteruvzdorný, odolný proti všetkým bežne používaným chemickým substanciám. Povrch vykazuje protišmykové vlastnosti, je ľahko umývateľný a dobre sa udržiava. QUARYL pôsobí na dotyk teple, má vysokú akustickú pohltivosť a dobré termoizolačné vlastnosti.

QUARYL ®, ktorý vyvinula spoločnosť Villeroy & Boch, predstavuje prelom v oblasti kúpeľového designu.

 

VANIČKY

Liaty mramor

Liaty mramor sa spracováva podla najprísnejších noriem rešpektujúce ochranu životného prostredia. Vaničky sú vyrobené odlievaním zmesi práškového minerálu a polymérových živíc. Vďaka svojim vlastnostiam sa stal liaty mramor najvhodnejším a najodolnejším materiálom na výrobu sprchových vaničiek. Vyznačuje sa vysokou pevnosťou, stabilitou a elegantným designom. Vaničky z tohto materiálu sú určené ako pre bežné užívanie, tak aj na záťažová pracoviská ako sú hotely, nemocnice, športové areály alebo výrobné závody.

Vyhľadávanie
Rýchly kontakt
E-mail: info@nasa-kupelna.sk
ICQ: 299-635-359
Tel.: 0949 136 125
  (PO-PÁ, 8-18 hod)

 

Akcie a zľavy

Novinky na email
Počítadlo

www.nasa-kupelna.sk / Sunlight systems - e-shop Sun-shop 2.11.2